Laptop czy komputer stacjonarny? Co będzie lepszym wyborem?

Każdy kto myśli nad wyborem komputera powinien głównie zastanowić się czy jest mu bardzo potrzebny netbook. Wbrew pozorom decyzja wcale nie jest taki oczywisty jakby się mogło myśleć. Przede wszystkim trzeba zastanowić się czy możliwość przenoszenia jest tak bardzo niezbędną cechą, że opłaca się pozwolić sobie na zmniejszenie opcji rozbudowy za cenę sporo mniejszych wymiarów oraz mniejszych możliwości. Wbrew pozorom przenośność netbooka to nie jedyne jego zalety.

Dodatkowo niewielkiemniejsze wymiary w większości przypadków również będą bardzo dobrą zaletą zwłaszcza w przypadku gdy mieszka się w małych mieszkaniach gdzie każdy metr jest na wagę złota. Jednak laptopy mają również inną zaletę – można je przenieść praktycznie wszędzie. Jeśli chodzi o komputery stacjonarne to ich bardzo ważna zaletą jest o wiele większa moc obliczeniowa w stosunku do netbooków. Dodatkowo w znacznej części przypadków można je o wiele prościej rozbudować i są o wiele tańsze niż rozwiązania oparte o netbooki. W największym skrócie rzecz biorąc jeżeli szuka się rozwiązań , które mają ogromną moc należy wybrać komputery stacjonarne, natomiast jeżeli ma sens pozwolić sobie na wydanie bardzo dużej ilości mamony kosztem trochę mniejszej mocy to lepszym pomysłem jest zdecydowanie się. Przynajmniej będzie możliwość go gdzieś przenieść. Natomiast jeżeli wymiary nie mają znaczenia natomiast a priorytetem jest moc oraz możliwości to wybór stacjonarki to mający najwięcej sensu pomysł.

Jeżeli chodzi o laptopy to również mają swoje wady poza ceną, oraz również brak możliwości łatwej naprawy. Jednakże obecnie w sporej części przypadków lepiej sprawdzają się nowoczesne netbooki średniej jakości. Istotne jest dodatkowo, aby decydować się na producentów komputerów.