Jak zaplanować wycieczkę do Stanów?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują o wiele więcej niż dziesiątki lat temu, gdy samo uzyskanie paszportu było skomplikowane. W obecnych realiach sytuacja ekonomiczna w państwie jest stabilna, przez co mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wycieczka do USA, kraju, który jest znany z popularnych serialów czy filmów. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, zacznij przygotowania jeszcze dziś.

Mieszkańcy Polski jeżeli chcą zobaczyć USA muszą posiadać aktualną wizę. Na jej uzyskanie należy zostawić sobie kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana z marszu. Na początku trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, jest to dopuszczalne w Krakowie oraz w Warszawie. W konkretnym dniu trzeba wybrać się do urzędu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, należy zabrać także aktualny paszport. W trakcie rozmowy z urzędnikiem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza sytuacja materialna jest optymalna, a także nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero mając ten papier warto nabywać bilet.

neujahrswünsche für freunde

Lot transatlantycki zajmuje kilkanaście godzin, jest także o wiele droższy od podróży w obrębie Europy. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży warto zacząć parę miesięcy przed wyjazdem. Należy prześwietlić pełno witryn, bowiem na każdej z nich ceny mogą być zupełnie inne. Zazwyczaj najtańsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Można pierw tam się wybrać, a potem spróbować lotów krajowych, które są bardzo tanie. Pamiętajmy również, aby prawidłowo spakować swój bagaż. Bowiem na teren Stanów nie można wwozić żywności oraz napojów będących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego typu można zrobić na strefie bezcłowej. Także wracając do Polski nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest całkiem tanie, lecz nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wydzierżawienie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, możemy zrobić to wcześniej, przez internet. Istnieją specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem.