Jak zaplanować przestrzeń nad piwnicą

Udekorowanie swojego mieszkania oznacza nie lada zadanie. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie wiemy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w własnym m wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię śledzenie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz kartkowanie najnowszych gazet.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi pora również na mniej znaczące elementy wystroju mieszkania. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio ją zaplanować, ponieważ każdy z domowników będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest przygotowanie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebne będą rodzinne fotografie. Najlepiej wydrukować je w różnych formatach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl ciekawe wspomnienia.W wielu domach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać pamiątkowe zdjęcia.

Niespotykanym pomysłem na udekorowanie ściany nad schodami może być umieszczenie na niej odpowiedniej fototapety. Świetnie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie ulegnie zwiększeniu. Oryginalny wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z twoich schodów można było wyjść na grecką uliczkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

birthday greetings