Jak się zmotywować do gry z nadwagą

Zbędne kilogramy powodują, że nasz humor pogarsza się. Ogarnia nas smutek, otępienie i zniechęcenie do wszystkich aktywności życiowych. Unikamy spotkań z przyjaciółmi. 

Ogarnia nas strach przed tym co powiedzą o nas inni. Warto zatem coś z tym zrobić. Najważniejszym czynem kierującym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Przesłanka zewnętrzna to między innymi upatrzona bluzka, nowe buty, wycieczka w ulubione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze korzystne samopoczucie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach innych osób. Jak zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Intencje Twojej znajomej nie są Twoim celem. Pomyśl co powoduje u Ciebie tak silną chęć walki z otyłością?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia powodzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie kiedy odniesiesz sukces. To pomoże Tobie wytrwać w decyzji.

4. Komplementuj siebie i premiuj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do teatru, wizyta u fryzjera, krawat .

5. Znajdź znajomego, z którym będziesz ścigać się. Waszym celem będzie, kto szybciej zrzuci konkretną liczbę kilogramów. Ściganie się często pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę jeszcze raz.