Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby był to dzień wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Dobrym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie warto przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, ale jeśli malec jest wielbiciel jednej kreskówki czy filmu można zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, by na zabawie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestawać tylko na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do konkretnego motywu. Także gry muszą odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche lustig

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym pomysłem może okazać się również zapewnienie uczestnikom przyjęcia kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze postawić również na słodsze przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas przyjęcia organizowane będą rozmaite zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby tworzeniem zaproszeń na imprezę.