Dlaczego urządzić imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, by był to moment niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym pomysłem jest urządzenie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest wielbiciel konkretnej kreskówki lub filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, by na imprezie pojawili się w stosownych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać tylko na przebraniach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Również zabawy muszą odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, dobrym pomysłem może okazać się również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, warto zapewnić dzieciom kanapki (choćby malutkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, lecz również wyglądają bardzo ładnie). Dobrze zapewnić także na słodkie przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciastka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o piciu – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy organizowane będą różne zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapominać o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma być zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się choćby przygotowaniem zaproszeń na imprezę.