Co egzystuje piękniejsze do brzmienia? Konsole czyżby takoż laptop?

Od bardzo wielu lat były sprzeczki między różnymi platformami , które przeznaczone są do gier. Dawno temu były prowadzone walki między takimi komputerami jak Amiga jak i Comodore 64. Jednakże to są poprzednie czasy, których w obecnej chwili nie ma sensu rozpatrywać.

W obecnej chwili najczęściej spotyka się wojny pomiędzy konsolami oraz komputerami. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wady. Jeżeli chodzi o konsole to najbardziej istotną zaletą jest niewielki problem stosowania jak i stosunkowo atrakcyjne ceny zakupu samej konsoli. Jednak niestety jak i również da się znaleźć pewne minusy wśród, których znaleźć można: ceny gier, brak wydania części gier oraz niemożliwość sterowania przy wykorzystaniu klawiatury a także myszy. Jeśli chodzi o wybranie odpowiedniej konsoli to aktualnie najpopularniejszymi rozwiązaniami są konsole poprzedniej generacji X360/PS3 a także konsole aktualnej generacji PS4/XBOX One.

W przypadku nowszych konsol do ich minusów zaliczyć trzeba mniejszą ilość gier jak i większą ich cenę. W przypadku komputerów to koszt kupna dobrego komputera przeznaczonego do grania jest w zwykle o wiele większa niż cena kupna konsoli nowej generacji. Jednakże komputery tego rodzaju pozawalają na granie w o wiele wyższych rozdzielczościach a także przy wiele lepszych detalach. Dodatkowo w większości przypadków gry na komputery dostępne są w mniejszych cenach. Inną różnicą między konkretnymi platformami jest dostępność gier. Na komputery niekiedy wychodzą gry, których nie znajdzie się na konsole. Dzieje się tak też w przeciwną stronę. Gry nie wydane na inne platformy to tak naprawdę konkretny wyznacznik wyboru konkretnej platformy do grania. Najlepszym pomysłem jest posiadanie co najmniej dwóch konsol do rozrywki.