Bakalie – smakołyki pełne witamin

Każdą osobę czasami atakuje niewielki głód, który zmusza nas do zjedzenia przekąski. W sklepach mnóstwo jest czekolad, jogurtów czy chrupek, które wielu z nas wykorzystuje w tego typu sytuacjach. Lecz nie jest to najlepszy wybór, gdyż przez takie zachowania cierpi ogólne zdrowie oraz sylwetka. W takiej chwili warto wykorzystać bakalie, które znajdziemy w każdym markecie i gotowe są do błyskawicznego zjedzenia.

Wyższość suszonych owoców oraz orzechów nad produktami bardzo przetworzonymi zauważymy od razu. Głównie nie posiadają one soli a także białego cukru, które i tak są przez nas spożywane w nadmiarze. Jednak głównie bakalie są idealnym źródłem całego przekroju witamin a także makro elementów. Przeważają tutaj orzechy, one bogate są w proteiny i drogocenne tłuszcze, a konkretne rodzaje mogą być zastępstwem dla suplementów z aptek. Tak jest na pewno w przypadku orzechów włoskich, już 1 orzech dziennie zapewnia nam {kompletną|pełną dozę kwasów Omega-3. Z kolei brazylijski  bogaty jest w selen, element, w który europejskie ziemie są raczej ubogie. Także migdały warto wdrożyć do własnej diety, mają one całkiem dużo wapnia oraz kwasu foliowego. Pamiętajmy, żeby nabywając orzechy nie brać tych prażonych lub solonych – zmniejsza to ich całą wartość. Natomiast suszone owoce są idealne wówczas, kiedy napada nas chęć na coś słodkiego. Tutaj idealnie sprawdzą się morele. Z kolei suszone daktyle mogą być alternatywą dla cukru przy wypieku ciast. Wystarczy namoczyć je w ciepłej wodzie i zmielić. Orzechy mają dość dużo kalorii, dlatego jeśli się odchudzamy, warto nie zjadać całej paczki na raz, będzie mieć ona nawet 600 kalorii. Nabywając owoce suszone trzeba zwrócić uwagę na fakt, czy nie dodano do nich siarczanów.

Jeśli czeka cię długi dzień poza domem i wiesz, że w tym czasie dopadnie cię pokusa na jedzenie między posiłkami, powinieneś zabrać do torby bakalie. Można wybrać orzechy albo owoce suszone, lub zwyczajnie mieszankę studencką. Dzięki czemu nie tylko obronimy się przed głodem ale chęcią na sięgnięcie po szkodliwe produkty. Dostarczymy również swojemu organizmowi cennych witamin.